Oszczędność widoczna gołym okiem

Kiedyś za wodę płaciło się z góry za cały miesiąc, nikt nie przejmował się jej zużyciem - teraz sytuacja plasuje się inaczej. Zostały zainstalowane wodomierze w każdym domu i mieszkaniu i każdy płaci za tyle wody, ile wykorzysta w danym miesiącu. Rachunki za wodę stale się zwiększają. Polacy świadomie szukają oszczędności.

Ograniczenie zużycia wody nie jest w cale takie trudne jak zna się dobry sposób. W wielu przypadkach wystarczy instalacja funkcjonalnych perlatorów napowietrzających wodę, by zmniejszyć rachunki za wodę nawet o 50 procent. Takie perlatory, jak te, które znajdują się na stronie klarsan.pl oszczędzają zużycie wody nawet do 70%.

Co w tym takiego niezwykłego? To sprytne urządzenie zmienia natężenie przepływu wody w jednym strumieniu i hamuje ilość wypuszczanej wody z baterii zlewozmywakowej. Odpowiednio zaprojektowane perlatory nie tylko redukują zużycie wody, ale także wpływają pozytywnie na komfort mycia rąk czy naczyń. Wiele firm baterii umywalkowych w standardzie montuje do swoich produktów perlatory napowietrzające wodę zdając sobie przy tym sprawę z ich użyteczności.

Nie należy się martwić o koszt perlatorów. Standardowe produkty można znaleźć już za około 10 zł. Lepszej jakości perlatory (których producenci zaręczają oszczędności wody na poziomie 70%) mogą kosztować około dwadzieścia złotych. Nie są to duże wydatki jak widać. Dobrze jest wykonać eksperyment po kupnie nowego perlatora. Przed instalacją możemy napełnić naczynie wodą używając starego perlatora. Potem czynność przeprowadzić po zmianie perlatora. Oszczędność widoczna od razu.

Komentarze

  1. Zawsze obawiałem się, że znalezienie rzetelnego hydraulika w mojej okolicy będzie trudne, ale strona https://hydraulik.wroclaw.pl/ zmieniła moje postrzeganie. Hydraulik był nie tylko kompetentny, ale także oferował świetne porady dotyczące utrzymania instalacji w przyszłości. Jestem bardzo zadowolony z jakości wykonanej pracy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Badanie wody spożywcze

Jak wymienić złoże w filtrze?

Rzeszowska woda